Sal: 36 / Hejmar: 422 / Sibat 2017


Soykırımcı sömürgeciliği yenilgiye uğratarak özgür Kürdistan ve demokratik Türkiye’yi yaratma zamanıdır

Altüst oluş dönemlerinde küçük dokunuşlar çok büyük sonuçlar ortaya çıkarır. Devrim dönemlerinin, kaos dönemlerinin böyle bir karakteri vardır. Bu dönemlerde süreci doğru okuyan, politika ve taktik üreten ve mücadele araçlarını bulanlar kısa sürede devrim mücadelesinde etkin hale gelebilirler.
Devamı..

Özgürlük Mücadelemiz karşısında komplocu güçler yenilmeye mahkumdur

Uluslararası komplocu güçler, 15 Şubat Komplosu’yla Önderliğimiz şahsında yeniden filizlenen toplumun üç temel stratejik.. Devamı..

Demokratik Sosyalizmin öncülüğünü bugün PKK yapıyor

DAİŞ, AKP-MHP faşizmine karşı yürütülen mücadele dünyanın dört bir yanında gençlik, kadınlar ve tüm ezilenler tarafından.. Devamı..

Ruhê berxwedana bajaran rêya serkeftinê raber dike

YPS, pêwîste bibe hêzekê ku bi zanistî, birdozî, siyasî, rêxistin û çand di nav civakê de li hemberî her cure êrîşên dij.. Devamı..

Üçüncü Dünya Savaşı’nın nedenleri ve olası sonuçları

Üçüncü Dünya Savaşı’nın odaklandığı Türkiye başta olmak üzere, Ortadoğu’da faşist statükocu rejimlerin dağıldığı; Önder .. Devamı..

Değişen dünya dengelerinde Kürt ve Kürdistan diplomasisi

Üniversite okumuş, dil bilen, olayları ve olguları yorumlama ve sorgulama düzeyinde olan onbinlerce Kürt genci bulunmakt.. Devamı..

Fedailik PKK’nin yaşayan özüdür

PKK’de fedai militan; iyi partileşen, gerillalaşan, Rêber Apo’ya katılan militandır. PKK’nin özü, yaşamı, vuruş tarzı, ö.. Devamı..

PKK her şeyden önce bir sıçrama hareketidir

Kürt halkına bu vesileyle önemle belirtiyorum; PKK’yi tanımadan, tarifini doğru anlamadan yaklaşmayın veya doğru tarif temelinde yaklaşın ki, ona göre emeğinizin karşılığını alasınız. Nedir bu? Bir özgürlük imkanıdır. Bu çok önemlidir. Bu olursa gerç..
Devamı..